Muzyka

Styxu

rap

Historia albumu

Teksty / rap / dobór i cięcie bitów: Styxu (w sensie ja ;))
Nagranie / mix / mastering: Piotr „SuchY” Suchecki
Nagrano w studio Suchego w 2011 r.

Scenariusz i makieta okładki: Styxu
Wykonanie: H8Designs
Zdjęcia: Piotr „SuchY” Suchecki

Premiera: 10 marca 2012 r.

Pomysł na nagranie RZD zrodził się po przesłuchaniu starych demówek, które nagraliśmy z Anubisem na przestrzeni lat. Anubis znalazł kasety w piwnicy. Zabrałem je do studia w Warszawie by „ucyfrowić” i nieco odkurzyć brzmienie tych nagrań. Po wciśnięciu „play” łza zakręciła się w oku… okazało się przy tym, że część kawałków nadal ma pazur, a tematy nie straciły na aktualności. Gdyby tak jeszcze podkręcić je od strony produkcyjnej…

Akurat złożyło się, że po kilkuletnim rozbracie z rapem na rzecz metalu, w głośnikach na powrót tętniły moje ulubione rap płyty, których słuchałem z wypiekami na twarzy jako dzieciak. Dlaczego więc nie ożenić jednego z drugim? Połączyć stare teksty z klasycznymi bitami?

Wybór bitów był bardzo trudny. Kryterium nie była tylko sympatia do kawałka. Liczył się przede wszystkim klimat, który musiał odpowiadać idealnie temu, co się działo w tekstach. Poszukiwania trwały długo, ale były przyjemne, bo wiązały się z powrotem do wspomnień i odkrywaniem na nowo niepowtarzalnego klimatu, którego współczesnemu rapowi tak bardzo brakuje.

Sama rejestracja wokali odbywała się „na raty” na przestrzeni 2011 roku. Sesje nagraniowe były wobec siebie dość odległe, co było podyktowane ochotą, wolnym czasem i dyspozycyjnością zarówno mnie jak i Suchego, człowieka za konsolą. Był to bowiem projekt poboczny wobec naszych macierzystych formacji: Slit Shutter i Awaken. Gdyby zebrać ten czas do kupy, wystarczyły by pewnie trzy noce i materiał byłby nagrany. Z tego względu, mimo iż ukazał się w marcu 2012 r., uznaję go za album z 2011. Shit happens :P

Punktem wyjścia do stworzenia oprawy albumu była stara prawda,  że najcenniejsze rzeczy są często tam, gdzie się nikt nie spodziewa, w miejscach odrzuconych i zapomnianych. Jak numery, które znalazły się na tym mixtapie. Sesja zdjęciowa odbyła się w sierpniu 2010 w sortowni śmieci na warszawskich Siekierkach.

Teksty

Kliknij w tytuły, by pobrać PDF.

Okładka

Odsłuch

Rekompozycje z dekompozytów

Kliknij w logo   >>>>>>>

Social media

Social media

Social media

Szukasz moich książek?

Kliknij w logo

Szukasz moich książek?

Kontakt

Kontakt

Kontakt

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!