Muzyka

Gambit

rap

Historia albumu

Bity: Anubis
Teksty / rap: Styxu (w sensie ja ;))
Nagranie: chałupniczo, na lajcie
Mix / mastering: Piotr „Suchy” Suchecki

Koncepcja okładki / makieta: Styxu
Wykonanie: Paweł Bączewski
Zdjęcia: Styxu

Premiera: 1 października 2013 r.

Gambit (nie)oficjalnie zadebiował tym albumem, jednak do szuflady nagrywał z przerwami od 1998 roku. Detale znajdziecie w „bio muzycznym” i w tekście kawałka „Autobiografia”.

Dlaczego „Płyta Paździerzowa”?  Bo na złotą lub platynową nie mamy co liczyć! ;) Zresztą pieprzyć platynę, nie umywa się. Paździerz jest prawdziwym wyznacznikiem jakości :D
A tak serio? Szukaliśmy właściwego tytułu, który oddawałby sedno klimatu kawałków z płyty. Kminimy, kminimy, odlatujemy w coraz bardziej górnolotne rejony, nic nie pasuje. Wreszcie Anubis się wnerwił i mówi „Kurwa PAŹDZIERZ!!!”. Chwila ciszy… „Stary, to jest zajebiste!” :D Popłynęliśmy z tematem i dalej już poszło ;)

Na płycie jest 12 utworów (plus jeden bonusik, hehe). Dwa kawałki wypadły, bo nie pasowały koncepcyjnie. Jednak są dobre, więc kiedy opadnie kurz po „Paździerzówce”, pewnie je opublikujemy.

Wszystkie bity stworzył Anubis. Oparte są na samplach i brzmią jak z drugiej połowy lat 90-tych. Generalnie już się takich nie robi, dlatego są jedyne w swoim rodzaju ;)

Większość utworów ma pozytywne, funkowe brzmienie i w ironiczny sposób punktuje hipokryzję związaną z konsumpcyjnym trybem życia. Dostaje się ślepej pogoni za photoshopowym ideałem piękna, gorączkom wyprzedażowym czy zadaniowemu podejściu do życia. Nie brakuje też refleksyjnych i osobistych tematów: wycofania społecznego, zagubienia zawodowego 30-latków czy niestabilności uczuciowej.

Na płycie pojawia się żeński wokal szanownej koleżanki Magdy Kuhnen, dzięki Magduchna! ;)

Co ważniejsze jednak, jeden kawałek powstał w rapowej kolaboracji z Anubisem, który nagrał pierwsze rymy od 13 lat. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Jesteśmy na tyle zadowoleni, że na 99% następny Gambit będzie zarapowany w całości w duecie.

Miłych wrażeń!  :D

Styxu

Teksty

Kliknij w tytuły, by pobrać PDF.

Okładka

„Wolę browar (Beer Anthem)”

Ofyszyl vidijo ;)

Odsłuch

Płyta paździerzowa

Kliknij w logo   >>>>>>>

Social media

Social media

Social media

Szukasz moich książek?

Kliknij w logo

Szukasz moich książek?

Kontakt

Kontakt

Kontakt

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!